YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne?

YouTube MP3 downloader

Od dawna pobieranie treści i plików z internetu wzbudza wiele kontrowersji. W sieci znajdziemy wiele nieprawdziwych informacji na ten temat,  większość osób odwołuje się do zapisu prawnego „Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.”  Jednak wiele przepisów stworzonych kilkanaście lat temu nie przewidywał tak szybki rozwój technologii oraz internetu. Warto zatem sprawdzić i przeczytać, kiedy możliwe jest pobieranie filmów oraz mp3 z serwisu Youtube, i czy w ogóle jest to legalne!

YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne?

W serwisie Youtube każdego dnia pojawia się mnóstwo nowych filmów oraz utworów MP3, wielu artystów wrzuca na swój kanał cały album. Odtwarzanie muzyki jest całkowicie darmowe, a co się stanie, jeśli zechcemy pobrać utwór za pomocą np. Youtube MP3 downloader – programu do pobieranie i konwertowania utworów. W regulaminie YouTube odnajdziemy, że każda osoba, która udostępni swój materiał w serwisie zobowiązana jest do udzielenia licencji z prawem sublicencji oraz zgadza się na bezpłatne korzystanie z Treści, powielanie takich Treści, ich rozpowszechnianie do czasu, aż autor ich nie usunie ze swojej strony/kanału. Z tego punktu wynika, że pobieranie treści – filmów oraz mp3 za pomocą Youtube MP3 Downloadera jest legalne. Warto jednak pamiętać, aby przed pobraniem przeczytać opis pod filmem oraz sprawdzić jego licencje przed pobraniem.

YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne w Polsce? Polskie prawo.

W Polsce jak w innych krajach Unii Europejskiej możliwe jest pobieranie utworów audio oraz MP3 na własny użytek. W skrócie oznacza to, że możemy pobrać każdy utwór z serwisu YouTube, wgrać go na swój telefon lub tablet i słuchać podczas podróży bezpośrednio na swoim urządzeniu. Każdy utwór udostępniony w serwisie YouTube posiada licencję zgodną z regulaminem serwisu co umożliwia użytkownikom darmowe pobieranie utworu dla własnego użytku. Twórca przed dodaniem materiału zobowiązany jest do akceptacji regulaminu.

YouTube MP3 downloader – kiedy pobieranie z YT jest nielegalne?

Pobieranie utworu audiowizualnego, mp3 lub innego do użycia własnego jest zgodne z prawem i serwisem YouTube. Zabronione jednak jest jego dalsze rozpowszechnianie bez zgody autora, nie możemy kopiować plików i udostępniać ich osobom trzecim. np. za pomocą torrentów, sieci P2P czy hostingu do wgrywania plików. Zabroniona jest także publikacja takich plików w innych serwisach streamingowych. Każde łamanie praw autorskich może okazać się surową karą, zwłaszcza w przypadku czerpania korzyści majątkowych z takiego procederu. W Polsce za przestępstwa związanie z łamaniem praw autorskich grozi do 5 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

Jeden komentarz do “YouTube MP3 downloader – czy pobieranie z YT jest legalne?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *