Wtyczka od Google do WordPressa „Site Kit by Google” z funkcją Search Console oraz Analytics.

wtyczka wordpress od google

Kilka dni temu gigant z  , Google poinformował, że trwają pracę nad wtyczką do popularnego cms’a WordPress. Narzędzie będzie przydatne przede wszystkim dla webmasterów, wtyczka łączyć będzie przede wszystkim funkcje z Google Search Console oraz Google Anatytics, a wszystkie dane będę dostępne w naszym kokpicie na WordPressie.

Site Kit by Google – premiera na początku 2019 roku

Nowa wtyczka od Google zaprezentowana zostanie na początku stycznia 2019 roku. Wiele osób pokłada spore nadzieje i możliwości w nowym rozwiązaniu od Google. Site Kit by Google otrzyma takie możliwości jak:

  • Search Console – popularne narzędzie do sprawdzania błędów na stronie, dodanie mapy strony, śledzenie rankujących słów kluczowych czy linków przychodzących do naszej witryny,
  • Analytics, to kombajn danych dla każdego marketingowca, otrzymamy istotne informacje na temat zachowania naszych użytkowników na sklepie czy blogu, czas sesji, źródła wizyt czy inne dane dostępne aktualnie w Google Analytics,
  • AdSense – to najpopularniejsza sieć reklama dostępna dla wydawców blogów lub stron internetowych,
  • PageSpeed Insights, przez wielu webmasterów znienawidzony pomiar prędkości i ładowania stron internetowych, wtyczka również uwzględni potrzebne dane, które pomogą zoptymalizować czas i szybkość naszej witryny. Miejmy nadzieje, że wskazówki w jasny sposób będą przedstawiać elementy, które musimy poprawić na stronie, aby nasz wynik na mobile oraz komputery był bliski 100 pkt.

Site Kit by Google

Testuj nową wtyczkę już dziś!

Chętne osoby, mogą już dziś dołączył do beta testów nowej wtyczki od Google (SitePatch WordPress). Po dołączeniu do programu i zalogowaniu do naszych kont – Search Console, Adsene czy Analytics, w naszym kokpicie otrzymamy najważniejsze informacje i statystyki na temat różnych podstron. Wszystkie w ładny sposób przedstawiony w zakładce Site Kit. Trzymamy mocno kciuki, za rozwój wtyczki i nowe funkcjonalności, na pewno przyda się niejednemu właścicielowi witryny korzystającej z WordPressa.

Jeden komentarz do “Wtyczka od Google do WordPressa „Site Kit by Google” z funkcją Search Console oraz Analytics.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *