Jak zarabiać na blogu? Sposoby na zarabianie na blogu lub stronie www.

jak zarabiać na blogu

W świecie internetu, gdzie ludzie podążają za modą i za wszystkim tym, co jest na topie, jest coraz więcej zainteresowanych zarobkiem w tej branży. Zakładając bloga chcemy jak najwięcej wyciągnąć z niego korzyści, nie tylko przekazanie treści ludziom, ale także pieniądze, które często są wyższe niż u osób pracujących na etacie. Jak zacząć zarabianie na blogu? Jak rozpocząć współpracę z największymi, światowymi markami? Ile można zarobić na blogu? To wszystko zostało opisane w tym artykule.

Jak zacząć zarabiać na blogu?

Oczywiście na samym początku musimy mieć bloga. Założyć go można na gotowych platformach, co często zrobimy sami, lub stworzyć od podstaw, w czym musi pomóc nam profesjonalista. Musimy mieć również tematykę, którą będziemy powtarzać w treściach na naszym blogu. Ważne jest, aby mieć pomysł na to, aby nasi czytelnicy chcieli wracać i czytać kolejne wpisy. Warto pomyśleć o tym, aby pisać teksty, które w jakiś sposób pomogą naszym czytelnikom. Warto robić ładne zdjęcia, czy nagrywać ciekawe filmiki. Jeżeli już to wszystko zostało zaprojektowane, wiesz, o czym chcesz pisać i masz na siebie pomysł to dobry moment, aby zacząć na tym zarabiać. Jest kilka sposobów, aby zacząć to robić, niestety nie wszystkie sposoby zarabiania na blogu są dobre dla każdego blogera.

Programy partnerskie. Czyli od czego zacząć zarabianie na blogu.

Na tę chwilę nie można się obejść bez programów partnerskich. Jest to dobry początek dla każdego bloga. Marketing partnerski polega na promowaniu produktów lub usług, za pomocą specjalnych linków, ewentualnie poprzez prowizję ze sprzedaży do nawet 50%. Najbardziej popularne są prowizje za polecenie banków lub pożyczek. Osoba, która kliknie poprzez Waszego linka i zakupi usługę lub produkt, wtedy to Wy otrzymujecie wysoki procent z tej transakcji. Czasem duże firmy oferują prowizje za kliknięcie wygenerowanego linka takie jak Ceneo czy McDonald’s. Linki takie możemy wygenerować poprzez specjalne serwisy afiliacyjne. Na rynku powstaje coraz więcej takich programów oraz firmy, które chętniej z nich korzystają. Są również przedsiębiorcy, którzy oferują kody bezpośrednio dla blogerów i od tego naliczane są prowizje.

Google AdSense, czyli reklamy na Twojego bloga!

Reklamy AdSense bardzo dobrze działają na blogach, na których jest już większy ruch. Jest to prosty sposób na zarabianie pieniędzy, każde kliknięcie reklamy daje mały lub większy zarobek. Wystarczy umieścić reklamy w odpowiednich miejscach na swoich stronach. Warto pamiętać o tym, że stawki zależne są od wielu czynników. Należy zadbać o swoje treści i testować różne ustawienie reklam, aby klikalność była jak najlepsza. Występują również alternatywy Google AdSense takie jak AdNow.com czy PopAds.net. Działają na podobnych warunkach.
Jeżeli sami nie potraficie ustawić reklam na swoim blogu, warto zlecić to profesjonaliście, aby uzyskać jak największy dochód z tego typu zagadnień.

Umowa barterowa lub sponsorowane artykuły.

Jesteśmy pewni, że wiecie, na czym polega umowa barterowa. Jest bardzo często wykorzystywane przez firmy, czy to duże, czy mniejsze. Dla mniej zorientowanych jest to umowa pomiędzy firmą a blogerem, który świadczy swoich usług, czyli reklamy za produkt danej firmy. Jednak nie zawsze jest to uważane za dobre rozwiązanie. Można też zaproponować napisanie sponsorowanego posta, czyli za określoną kwotę. Wtedy opisujemy konkretny temat otrzymany od przedsiębiorców, często z linkiem do danych produktów czy usług. Aby rozpocząć zarabianie w taki sposób warto stworzyć specjalną zakładkę u siebie na stronie pod tytułem „Współpraca”. Umieszczamy tam formy kontaktu do siebie oraz ewentualne szczegóły jak statystyki ruchu, linki do mediów społecznościowych czy inne współprace. Jeżeli nie widzimy żadnego zainteresowania od strony firm, można samemu zaproponować ciekawy układ.

Stwórz własny produkt! E-book, poradnik lub inną ciekawą rzecz.

Pamiętajcie o tym, aby testować różne formy współpracy. Brońcie się treścią oraz ciekawym pomysłem na siebie. Jeżeli opisujecie tematy, których ludzie poszukują każdego dnia, można zainwestować również w pozycjonowanie strony. Najlepiej sprawdza się to wtedy, gdy prowadzicie sprzedaż swoich produktów. Może to być ciekawy ebook, webinar a może tradycyjnie koszulka. Każdy znajdzie coś dla siebie co można wykorzystać, aby spieniężyć swoją stronę. Sprawdź jak działają inne blogi, z jakimi firmami współpracują oraz w jaki sposób przedstawiają swoje treści czytelnikom. Jesteśmy pewni, że i Ty znajdziesz najlepszy sposób, aby zarabiać na blogu.

Masz ciekawy pomysł? Podziel się nim w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *