Generator haseł online – jak stworzyć silne i bezpieczne hasło?

generator haseł

W dobie stałego dostępu do internetu oraz narzędzi takich jak komputer, laptop, tablet czy smartfon, które towarzyszą nam każdego dnia. Warto odpowiednio zabezpieczyć swoje dane i prywatność. Wielu początkujących użytkowników korzystających z portali internetowych używa bardzo prostych haseł, najpopularniejsze to 123456 lub qwerty123. Korzystanie z tak prostych kombinacji może spowodować, że nasze konto lub dane mogą zostać skradzione przez osoby trzecie. W ostatnim czasie wiele osób informuje na instagramie, że otrzymują wiadomości na temat próby logowania na ich konto, warto zatem wybrać silne i bezpieczne hasło, aby uniknąć takich prób. W tym poradniku przedstawię kilka istotnych elementów do stworzenia silnego hasła oraz jak działa generator haseł online.

Jak stworzyć silne i bezpieczne hasło?

W tym poradniku postaram się przedstawić kluczowe elementy, które wpływają na bezpieczność używanego przez nas hasła. Istotną sprawą jest odpowiednia długość hasła, z zasady przyjęło się, że minimalna długość silnego hasła to 8 znaków. Wiadomo, jednak, że im dłuższe tym potencjalne bezpieczniejsze. Należy także pamiętać o użyciu kombinacji znaków specjalnych, cyfr czy dużych i małych liter, to znacznie wpłynie na siłę naszego hasła. W większości przeglądarkach podczas zakładania nowego konta na forum czy portalu społecznościowym może otrzymać zaproponowane hasło oraz automatycznie zapamiętać je w naszej przeglądarce, w celu późniejszego logowania na nasze konto.

O czym warto pamiętać tworząc silne hasło:

  1. odpowiednia długość hasła,
  2. znaki specjalne,
  3. wielkie i małe litery,
  4. cyfry.

Wyjątkiem jest nadanie numeru PIN do karty bankomatowej, tam możesz wybrać tylko 4 cyfry, pamiętaj, aby nie zapisywać kodu pin do karty w telefonie czy w portfelu.

Darmowy generator haseł online

Z pomocą przy stworzeniu silnego hasła do naszych kont bankowych, skrzynek e-mail czy profili social media mogę przyjść programy i narzędzia online do generowania haseł. Jedno z polecanych rozwiązań jest darmowy generator dostępny na https://speedtestonline.pl/generator-hasel/ to dzięki niemu stworzymy w kilka sekund trudną kombinację znaków, liter, cyfr czy symboli, aby nasze hasło było silne i trudne do złamania. Mamy także możliwość wyboru długości naszego hasła oraz tego, jakie elementy ma zawierać do wyboru: małe i duże liter, cyfry, myślniki i podkreślenia, znaki specjalne, bez znaków podobnych. Po wyborze odpowiedniej długości wystarczy kliknąć Generuj hasło, otrzymamy nasze silne hasło, które warto zapisać przed użyciem. Przykład hasła z generatora: e,%^4@?Y[Je6k$T-v.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *